Ker sem zaposlena v šoli, moram priznati, da kar veliko običajev in navad prenesem v domače okolje. Letos mineva dve leti odkar sem postala mama in tako bom letos prvič naredila doma slovenski zajtrk. Priznam, da ga prej nisem delala, ko še nisem imela otrok. Sama se redno zdravo prehranjujem in nisem čutila potrebe, da bi si morala narediti tipični slovenski zajtrk. Seveda pa je sedaj drugače, ko imam otroka. Prav lepo se mi je zdelo, da sem zjutraj pripravila zajtrk za vse skupaj.
Slovenski zajtrk in druženje
Prebudila sem se prej, da sem vse lepo pripravila preden so se moji dragi prebudili. Tako sem vse skupaj presenetila. Da pa je bilo vse še lepše, sem poklicala tudi stare starše. Imeli smo se res lepo. Ko sem videla, kako lepo smo se ta dan imeli, sem jim obljubila, da bom sedaj pripravljala slovenski zajtrk vsako leto. Tudi oni so mi morali obljubiti, da si bodo vsako lepo vzeli čas. To je bilo posebno vzdušje. Ker nismo nikoli tako zgodaj vsi za mizo, se nam je zdelo prav lepo. Moja mama se je ponudila, da lahko tudi ona pomaga, vendar sem jo vljudno zavrnila in ji rekla, da bom to vsako leto počela sama.
Tako čisto po naključju, smo imeli še en lep praznik, ko se zbere celotna družina. Pri nas smo precej navezani eden na drugega in nam skupna druženja veliko pomenijo. Prav ta dan, ko je slovenski zajtrk, se skupaj vsedemo, nasmejimo in povemo, kaj si mislimo. To je sedaj naš običaj in upam, da bo trajal leta in leta. Sama pa sem prav ponosna, da sem se tega domislila. Prav lepo mi je videti, kako se stari starši zgodaj zjutraj pripeljejo na slovenski zajtrk. Tako smo vsi skupaj in imamo se radi. Leta tečejo in mi cenimo skupna druženja.